http://www.bbcalbanian.com

22 qershor, 2010 - Published 12:50 GMT

Botërori 2010: Argjentinë - Greqi

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Argjentina ka treguar ambiciet e veta me paraqitjen në dy ndeshjet e para në grup të cilat i ka fituar.

Greqia arriti fitoren e parë në Grupin B ndaj Nigerisë 2-1, pas humbjes dhe një paraqiteje shumë të dobët në ndeshjen e parë ndaj Koresë së Jugut.

Në ndeshjen tjetër Korea e Jugut do të ndeshet me Nigerinë.