http://www.bbcalbanian.com

18 qershor, 2010 - Published 14:47 GMT

Botërori 2010: Sfida Angli - Algjeri

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Anglia ka barazuar ndeshjen e parë në grup 1-1 me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Algjeria e ka humbur ndeshjen e parë me Slloveninë 1-0.

Në renditjen e FIFA-s Algjeria renditet e 30-a, ndërsa Anglia në vendin e tetë.

Algjeria u kualifikua për në fazën finale të Botërorit pasi mundi Egjiptin në play-off nëntorin e kaluar.

Disa lojtarë të përfaqësueses algjeriane luajnë në Premier Ligën angleze.