BBCAlbanian.com
 
24 qershor, 2010 - Published 13:45 GMT
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Botërori 2010: Italia eleminohet
 

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Italia, kampione bote në fuqi, u eleminua që në grup për herë të parë që prej vitit 1974.

Dy finalistët e Botërorit të fundit. Franca dhe Italia, tashmë janë eleminuar.

Italia pat fituar ndeshjen e vetme miqësore me Sllovakinë në Siçili 3-0 në vitin 1998.

Sllovakia zuri vendin e dytë në grup dhe u kualifikua.

Në ndeshjen tjetër në këtë grup Paraguaj, që zuri vendin e parë, barazoi pa gola me Zelandën e Re.

 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>