BBCAlbanian.com
 
23 qershor, 2010 - Published 17:00 GMT
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
Botėrori 2010: Gjermani - Gana
 

Pƫr tƫ parƫ drejtpƫrdrejtƫ rezultatin dhe renditjen ne grup duhet tƫ aktivizoni programin javascript.

Gjermania dhe Gana janė takuar vetėm njė herė mes tyre.

Ndeshja miqėsore nė Bochum nė vitin 1993 u fitua nga gjermanėt 6-1.

Gana ėshtė ekipi i vetėm afrikan qė regjistroi fitore nė dy ndeshjet e para nė grupe.

Nė Botėrorin 2006, Gana ishte ekipi i vetėm afrikan qė u kualifikua nga grupet.

Gjermania ka luajtur pesė herė me ekipe afrikane nė kuadrin e kampionateve botėrore dhe ka regjistruar vetėm njė humbje ndaj Algjerisė 2-1.

 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>