BBCAlbanian.com
 
22 qershor, 2010 - Published 12:30 GMT
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
Botėrori 2010: Francė - Afrikė e Jugut
 

Pƫr tƫ parƫ drejtpƫrdrejtƫ rezultatin dhe renditjen ne grup duhet tƫ aktivizoni programin javascript.

Franca vjen nė kėtė ndeshje pas barazimit me Uruguajin, humbjes me Meksikėn por edhe me probleme tė mėdha tė shkaktuara nga mosmarrėveshjet brenda ekipit.

Finalistėt e botėrorit tė fundit janė thuajse tė eleminuar nė kėtė grup.

Edhe Afrika e Jugut, mikėpritėse e Botėrorit 2010, duhet tė bėjė 'njė mrekulli' pėr t'u kualifikuar.

Dy ekipeve tė tjera nė kėtė grup, Meksikės dhe Uruaguajit, iu mjafton barazimi pėr t'u kualifikuar pėr mė tej.

 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>