BBCAlbanian.com
 
21 qershor, 2010 - Published 09:12 GMT
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
Botėrori 2010: Portugali - Korea e Veriut
 

Pƫr tƫ parƫ drejtpƫrdrejtƫ rezultatin dhe renditjen ne grup duhet tƫ aktivizoni programin javascript.

Nė ndeshjen ēerekfinale nė Kupėn e Botės nė Angli nė vitin 1966, Korea e Veriut, e cila kishte eleminuar nė grup Italinė, kryesonte 3-0.

Por 'virtuozi' Eusebio e ktheu rezultatin nė 5-3 pėr Portugalinė.

Portugalia ka 20 muaj pa humbje dhe ėshtė renditur si ekipi i tretė nė botė.

Skuadra e drejtuar nga Carlos Queiroz ka nė formacion Cristiano Ronaldon, futbollistin mė tė shtrenjtė nė botė, por qė nuk ka shėnuar gjatė ndeshjeve kualifikuese pėr Kupėn e Botės.

Portugalia barazoi ndeshjen e parė me Bregun e Fildishtė, ndėrsa Korea e Veriut u mund 2-1 nga Brazili.

Ky konsiderohet si grupi mė i fortė dhe ėshtė quajtur ndryshe 'grupi i vdekjes'.

 
 
Dėrgoja njė miku   Version i printueshėm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>