BBCAlbanian.com
 
21 qershor, 2010 - Published 08:44 GMT
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Botërori 2010: Brazil - Bregu i Fildishtë
 

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Brazili, ekipi që kryeson renditjen e FIFA-s, është pesë herë kampion i botës.

Bregu i Fildishtë konsiderohet si shpresa më e madhe e Afrikës në finalet e para që zhvillohen në këtë kontinent.

Brazili fitoi ndeshjen e parë 2-1 me Korenë e Veriut, kurse Bregu i Fildishtë barazoi me Portugalinë në atë që njihet si 'grupi i vdekjes'

 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>