BBCAlbanian.com
 
18 qershor, 2010 - Published 14:47 GMT
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Botërori 2010: Sfida Angli - Algjeri
 

Për të parë drejtpërdrejtë rezultatin dhe renditjen ne grup duhet të aktivizoni programin javascript.

Anglia ka barazuar ndeshjen e parë në grup 1-1 me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Algjeria e ka humbur ndeshjen e parë me Slloveninë 1-0.

Në renditjen e FIFA-s Algjeria renditet e 30-a, ndërsa Anglia në vendin e tetë.

Algjeria u kualifikua për në fazën finale të Botërorit pasi mundi Egjiptin në play-off nëntorin e kaluar.

Disa lojtarë të përfaqësueses algjeriane luajnë në Premier Ligën angleze.

 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>