BBCAlbanian.com
 
09 qershor, 2010 - Published 13:22 GMT
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
Çfarë pritet të sjellë Botërori 2010
 
Botërori 2010
Finalet zhvillohen në Afrikën e Jugut
Nga 11 qershori deri më 11 korrik nbë Afrikën e Jugut do të konkurojnë ekipet më të njohura për trofeun më të rëndësishëm, Kupën e Botës.

Në fushë priten disa nga talentet e futbollit botëror si Mesi, Rooney, Ronaldo, Drogba etj.

Por si zakonisht, finalet e kampionateve botërore të futbollit nxjerrin yje të reja.

Për adhuruesit e futbollit kjo do të jetë një festë e vërtetë, e shoqëruar edhe me dramat e zakonshme të fitoreve apo humbjeve të kombëtareve të tyre apo të përfaqësueseve të tjera që ata përkrahin.

Por çfarë do të presim nga ky Botëror.

Faik Luta i BBC-së në kuadër të programit Forum bisedoi me të ftuarit e tij Rudi Vatën, ish lojtarin e kombëtares shqiptare, Elert Yzeirin nga Top Chanel, Enkeleida Zekon nga TVSH, ndërsa nga RTK Visar Dulin dhe veteranin e gazetarisë sportive, Kemal Çarkaxhiun.

 
 
Emri
Mbiemri*
Qyteti
Vendi
Email
Telefoni*
* Sipas dëshirës
Opinioni i juaj
 
  
 
GJITHASHTU
 
 
Dërgoja një miku   Version i printueshëm
 
 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu në krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>