BBCAlbanian.com
 
BBC nė shqip transmetoi nga vitit 1940 - 1967 dhe 1993 - 2011

Nė kėto faqe do tė gjeni njė pėrmbledhje tė kontributit tė BBC nė shqip gjatė viteve
 
BBC nė shqip mbyll transmetimet pėr herė tė dytė qė nga fillimi nė vitin 1940
Kanė folur nė mikrofonin e BBC-sė personalitete tė njohur dhe njerėz tė thjeshtė
Mbulime speciale nė thellėsi pėr ngjarje dhe aktivitete tė ndryshme nė rajon e botė
Programi televiziv i debatit Auditorium nė bashkėpunim me Top Channel dhe RTK
Mėsime nė anglisht nėpėrmjet lajmeve tė ditės nė faqet e internetit tė BBC-sė
Udhėzuesit mbėshteten nė pėrvojėn e gazetarėve tė BBC-sė

 
 
BBC ©
 
^^ Kthehu nė krye
 
  Arkiv
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>