BBC Online Network
   
 
 
Africa
Americas
Asia-Pacific
Europe
Middle East
South Asia
BBC World Service
Learning English
BBC News
BBC Sport
DISKUTIM

Untitled Document 06.3.2002 12:21 (CET)
Gratė - tė barabarta me meshkujt?
Flora Brovina
Flora Brovina ishte kandidate pėr postin e presidentit tė Kosovės 

Ēdo vit, Dita Ndėrkombėtare e Grave vė nė fokus tė drejtat dhe barazinė e grave  me meshkujt nė shoqėri.

Ka vende, nė Afganistan pėr shembull, ku deri vonė grave u ėshtė mohuar e drejta e shkollimit, e drejta e punės e madje edhe dalja nga shtėpia pa shoqėrimin e njė mashkulli.

Nė shoqėrinė shqiptare gratė zėnė pozita tė rėndėsishme nė politikė, shkencė, kulturė, arsim, por sa ėshtė ky tregues se pozita e tyre vėrtetė ėshtė pėrmirėsuar?

BBC nė shqip gjatė gjithė javės transmeton materiale lidhur me kėtė ēėshtje, ku kryesisht flasin vetė gratė.

A janė gratė tė barabarta me meshkujt nė shoqėrinė shqiptare? Cili ėshtė mendimi juaj?

Na shkruani


Untitled Document

Ju lutem klikoni kėtu nėse nuk doni tė merrni informacione me email mbi programet dhe transmetimet tona.

 

 

 

 

     
© BBC World Service
Bush House, Strand, London WC2B 4PH, UK.
BBC nė Shqip